Jeśli masz poczucie, że Twoje dziecko potrzebuje wsparcia lub pomocy, a Ty nie wiesz, jak mu jej udzielić – rozważ konsultację u psychologa dziecięcego. Na takie spotkanie zapraszamy rodziców, których dzieci doświadczają trudności w relacjach lub przejawiają niepokojące zachowania.

Celem konsultacji psychologicznej jest pomoc rodzicom w zrozumieniu zachowań własnych pociech oraz udzielenie bezpośredniego wsparcia dzieciom i młodzieży. W trakcie spotkań psycholog dziecięcy nakreśli rozwiązania, które mogą doprowadzić do poprawy funkcjonowania dziecka lub pomóc mu w radzeniu sobie z problemami.

Kiedy warto zgłosić się na konsultację do psychologa dziecięcego?

  • Gdy dziecko ma wybuchy złości, nie radzi sobie z nią.
  • Kiedy dziecko jest smutne i apatyczne.
  • Gdy nastrój dziecka gwałtownie się zmienił, np. izoluje się od rówieśników, jest smutne.
  • Kiedy dziecko przejawia trudności w nauce.
  • Gdy obserwujemy u dziecka symptomy uzależnienia od Internetu, gier komputerowych itp.
  • Gdy w życiu dziecka nastąpiła nagła zmiana, z którą sobie nie radzi np. rozwód rodziców, narodziny rodzeństwa.
  • Kiedy mamy wątpliwości czy rozwój dziecka przebiega prawidłowo.

Konsultacja psychologiczna dla dzieci i młodzieży – jak przebiega?

Konsultacja psychologiczna u psychologa dziecięcego to zazwyczaj 3-4 spotkania, podczas których specjalista zadaje pytania, mające na celu zrozumienie i przeanalizowanie Waszej sytuacji. Następnie wspólnie z Wami wypracowuje dalsze kroki działań. Sesje konsultacyjne mają służyć psychologowi dziecięcemu także do podjęcia decyzji czy zalecana jest kontynuacja terapii, czy może konieczna jest pogłębiona diagnoza.

Na pierwszą konsultację psychologiczną dla dzieci od 12 r. ż wspólnie z dzieckiem zapraszamy również rodziców. Przebieg kolejnych spotkań zostanie ustalony indywidualnie z psychologiem.

Konsultacja psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Poradni MeWell

Podczas konsultacji nasi psychologowie dziecięcy, mający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, otoczą Was wsparciem i zrozumieniem.

Na spotkanie do MeWell zapraszamy dzieci od 3 roku życia wspólnie z rodzicami.

Czas trwania sesji to 50 min.

Na spotkania zapraszamy do naszych do naszych Poradni Psychoterapii MeWell na Żoliborzu Artystycznym lub Starej Pradze.  Pierwsze spotkanie z rodzicami może się także odbyć w formie online. Forma spotkań z dzieckiem ustalana jest indywidualnie przez specjalistę.

Konsultacja wychowawcza

Niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka? Chcesz, żeby Twoja relacja z nim uległa poprawie lub też po prostu szukasz wsparcia bądź porady wychowawczej, rozważ spotkanie ze specjalistą. Pomożemy Ci w zrozumieniu emocji Twojego dziecka oraz w znalezieniu sposobu na efektywną komunikację z nim.

Nasi psychologowie dziecięcy przeprowadzający konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży

Anna Niziołek
Anna NiziołekPsychoterapeuta rodzinny, psycholog
Pracuje w nurcie systemowym. Prowadzi terapię par i małżeństw, terapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 14 r.ż.
Agnieszka Dąbrowska
Agnieszka DąbrowskaPsycholog dziecięcy, terapeuta TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach)
Prowadzi diagnozę psychologiczną dzieci i młodzieży, terapię w podejściu TSR oraz opartą na Otwartym Dialogu, konsultacje rodzinne i wychowawcze. Pracuje z dziećmi od 3 r.z.
Karolina Werblińska-Roczeń
Karolina Werblińska-RoczeńPsychoterapeutka, psycholog dorosłych oraz dzieci i młodzieży
Psycholog dzieci i młodzieży oraz psychoterapeutka pracująca w nurcie integracyjnym (w trakcie szkolenia). Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapie dzieci i młodzieży. Zajmuje także diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży.
Marta Jaroszewicz
Marta JaroszewiczPsychoterapeutka poznawczo-behawioralna
Psychoterapeutka poznawczo – behawioralna w trakcie szkolenia.
W MeWell prowadzi psychoterapię osób dorosłych oraz młodzieży od 14 r.ż. Pracuje także z rodzicami podczas konsultacji wychowawczych.

Agata Szczepanowska
Agata SzczepanowskaPsycholożka dzieci i młodzieży
W MeWell pracuje z dziećmi w każdym wieku. Pracuje także z rodzicami podczas konsultacji wychowawczych. Przyjmuje w gabinecie na Żoliborzu Artystycznym.