Jeśli masz poczucie, że Twoje dziecko potrzebuje wsparcia lub pomocy, a Ty nie wiesz, jak mu jej udzielić – rozważ konsultację u psychologa dziecięcego. Na takie spotkanie zapraszamy rodziców, których dzieci doświadczają trudności w relacjach lub przejawiają niepokojące zachowania.

Celem konsultacji psychologicznej jest pomoc rodzicom w zrozumieniu zachowań własnych pociech oraz udzielenie bezpośredniego wsparcia dzieciom i młodzieży. W trakcie spotkań psycholog dziecięcy nakreśli rozwiązania, które mogą doprowadzić do poprawy funkcjonowania dziecka lub pomóc mu w radzeniu sobie z problemami.

Kiedy warto zgłosić się na konsultację do psychologa dziecięcego?

  • Gdy dziecko ma wybuchy złości, nie radzi sobie z nią.
  • Kiedy dziecko jest smutne i apatyczne.
  • Gdy nastrój dziecka gwałtownie się zmienił, np. izoluje się od rówieśników, jest smutne.
  • Kiedy dziecko przejawia trudności w nauce.
  • Gdy obserwujemy u dziecka symptomy uzależnienia od Internetu, gier komputerowych itp.
  • Gdy w życiu dziecka nastąpiła nagła zmiana, z którą sobie nie radzi np. rozwód rodziców, narodziny rodzeństwa.
  • Kiedy mamy wątpliwości czy rozwój dziecka przebiega prawidłowo.

Konsultacja psychologiczna dla dzieci i młodzieży – jak przebiega?

Konsultacja psychologiczna u psychologa dziecięcego to zazwyczaj 3-4 spotkania, podczas których specjalista zadaje pytania, mające na celu zrozumienie i przeanalizowanie Waszej sytuacji. Następnie wspólnie z Wami wypracowuje dalsze kroki działań. Sesje konsultacyjne mają służyć psychologowi dziecięcemu także do podjęcia decyzji czy zalecana jest kontynuacja terapii, czy może konieczna jest pogłębiona diagnoza.

Na pierwszą konsultację psychologiczną dla dzieci od 12 r. ż wspólnie z dzieckiem zapraszamy również rodziców. Przebieg kolejnych spotkań zostanie ustalony indywidualnie z psychologiem.

Konsultacja psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Poradni MeWell

Podczas konsultacji nasi psychologowie dziecięcy, mający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, otoczą Was wsparciem i zrozumieniem.

Na spotkanie do MeWell zapraszamy dzieci od 12 roku życia wspólnie z rodzicami.

Czas trwania sesji to 50 min.

Nasi psychologowie dziecięcy przeprowadzający konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży

Sylwia Miller
Sylwia MillerPsychoterapeutka, psycholog, założycielka MeWell
Pracuje w nurcie psychoterapii integratywnej. Jest stałym gościem w mediach, autorką m.in. podcastów i artykułów. Specjalizuje się w relacjach oraz terapii par, wiedzę na ten temat przekazuje na swoim profilu na Instagramie @sylwiamiller.pl
Marta Bereza
Marta BerezaPsycholog, psychoterapeutka, liderka Grup Balinta
Prowadzi terapie w nurcie psychoterapii integratywnej. Prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży (od 12 r.ż.), psychoterapię osób dorosłych oraz terapię dla par i małżeństw.