Nie musisz być idealną mamą lub idealnym tatą. Rodzicielstwo to trudna i wyboista droga. Wychowanie dzieci rodzi wiele pytań – czy dobrze zrobiłem, zabraniając córce zjeść słodycze przed obiadem; co powinnam powiedzieć synowi, żeby w końcu pościelił swoje łóżko? Często mamy wątpliwości, czy w odpowiedni sposób zachowujemy się wobec własnych dzieci. Napotykamy na trudności wychowawcze, których nie potrafimy rozwiązać sami.

Jeśli niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka, chcesz, żeby Twoja relacja z nim uległa poprawie lub też po prostu szukasz wsparcia bądź porady wychowawczej, rozważ spotkanie ze specjalistą. Pomożemy Ci w zrozumieniu emocji Twojego dziecka oraz w znalezieniu sposobu na efektywną komunikację z nim.

Konsultacja wychowawcza – kiedy warto się zgłosić do psychoterapeuty?

  • Gdy masz wątpliwości, czy stosowane przez Ciebie metody wychowawcze odnoszą oczekiwane skutki
  • Kiedy szukasz porady, jak reagować w trudnych dla dziecka sytuacjach (napady złości, problemy w kontaktach z rówieśnikami, trudności w nauce)
  • Jeśli wyznaczanie granic i bycie konsekwentnym w wychowaniu dziecka nastręcza Ci trudności
  • Gdy chcesz zbudować silną więź ze swoim dzieckiem i nauczyć się rozumieć jego emocje
  • Jeśli Twoje dziecko jest w trudnej sytuacji i chcesz być dla niego wsparciem (rozwód, choroba, konflikty z rówieśnikami)
  • Chcesz rozwijać swoje kompetencje rodzicielskie i wychowawcze

Na czym polega konsultacja wychowawcza?

Spotkania mogą odbywać się wspólnie z dzieckiem lub tylko z rodzicami. O ile to możliwe na konsultację zapraszamy oboje opiekunów, jeśli nie, spotkania odbywają się z jednym z nich. Ważne, aby drugi rodzic, jeśli również sprawuje opiekę nad dzieckiem, wykazywał otwartą postawę wobec wprowadzanych zmian wychowawczych.

Cykl konsultacji psycholog rozpoczyna od zebrania wywiadu dotyczącego celu wizyty oraz ustala dalszy plan działania. Ilość spotkań ustalana jest indywidualnie. Możliwe jest, że po zebraniu niezbędnych informacji, specjalista skieruje rodziców wraz z dzieckiem na konsultację psychologiczną lub dalszą diagnozę.

Konsultacja wychowawcza dla rodziców i dzieci w Poradni Psychoterapii MeWell

Specjalista z warszawskiej Poradni psychologicznej MeWell podczas spotkań będzie korzystać z psychoedukacji, pomoże w pracy nad umiejętnościami wychowawczymi i wspólnie z Tobą wypracuje metody komunikowania się z dzieckiem. Wszystko po to, by pomóc Ci w zbudowaniu trwałej i mocnej więzi ze swoim dzieckiem.

Czas trwania konsultacji wychowawczej to 50 min.

Na konsultację zapraszamy rodziców dzieci w każdym wieku, jednak w spotkaniu z psychoterapeutą uczestniczą dzieci powyżej 3. roku życia.

Nasi psychologowie dziecięcy przeprowadzający konsultacje wychowawcze dla rodziców, dzieci i młodzieży

Anna Niziołek
Anna NiziołekPsychoterapeuta rodzinny, psycholog
Pracuje w nurcie systemowym. Prowadzi terapię par i małżeństw, terapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 14 r.ż.
Agnieszka Dąbrowska
Agnieszka DąbrowskaPsycholog dziecięcy, terapeuta TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach)
Prowadzi diagnozę psychologiczną dzieci i młodzieży, terapię w podejściu TSR oraz opartą na Otwartym Dialogu, konsultacje rodzinne i wychowawcze.
Karolina Werblińska-Roczeń
Karolina Werblińska-RoczeńPsychoterapeutka, psycholog dorosłych oraz dzieci i młodzieży
Psycholog dzieci i młodzieży oraz psychoterapeutka pracująca w nurcie integracyjnym (w trakcie szkolenia). Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapie dzieci i młodzieży. Zajmuje także diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży.
Marta Jaroszewicz
Marta JaroszewiczPsychoterapeutka poznawczo-behawioralna
Psychoterapeutka poznawczo – behawioralna w trakcie szkolenia.
W MeWell prowadzi psychoterapię osób dorosłych oraz młodzieży od 14 r.ż. Pracuje także z rodzicami podczas konsultacji wychowawczych.