Terapia psychologiczna niskiej samooceny

Czym jest niska samoocena?

Niska samoocena jest nieadekwatnym sposobem myślenia o sobie. Polegającym zazwyczaj na wyolbrzymieniu swoich wad a pomniejszeniu zalet. Prowadzi to do spadku pewności siebie, wzrostu lęku, a czasami nawet wycofaniu się z relacji społecznych.

Najczęstsze objawy niskiej samooceny

Najczęstszym objawem niskiej samooceny jest nieadekwatne zdanie na swój temat, często połączone z nieustanną krytyką siebie (choćby w myślach). Może to w konsekwencji prowadzić do trudności w komunikacji z innymi, zależności od oceny innych, a co za tym idzie do uległości, skłonności do poddawania się, uciekania w fantazje czy potrzeby kontroli.

Praca terapeutyczna nad niską samooceną – Warszawa

Praca psychologiczna nad niską samooceną nie jest łatwa, ale warto ją wykonać. Dzięki niej zaczynamy dostrzegać swoje mocne strony, czujemy się pewnie w relacjach biznesowych, ale też w relacjach społecznych. Choć co najważniejsze – jesteśmy szczęśliwsi. W poradni psychologicznej MeWell na warszawskim Żoliborzu Artystycznym dostępni są specjaliści zajmujący się pracą nad niską samooceną.

Nasi psychologowie i psychoterapeuci pracujący z osobami z niską samooceną

Renata Ćwierzeń
Renata ĆwierzeńPsycholog, psychoterapeutka
Pracuje w nurcie psychoterapii Gestalt. Na sesjach szczególną wagę przywiązuje do stworzenia atmosfery bezpieczeństwa i akceptacji. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 17 r.ż. oraz terapię par.
Anna Niziołek
Anna NiziołekPsychoterapeuta rodzinny, psycholog
Pracuje w nurcie systemowym. Prowadzi terapię par i małżeństw, terapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 14 r.ż.
Katarzyna Stachowiak-Makulec
Katarzyna Stachowiak-MakulecPsychoterapeutka, psycholog
W pracy bliskie jest jej integrowanie różnych metod i nurtów teoretycznych. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz Analizę Więzi Prenatalnej dla kobiet w ciąży.
Paulina Pietrzak
Paulina PietrzakPsycholog
Prowadzi diagnostykę psychologiczną dorosłych, konsultacje psychologiczne specjalizując się w ADHD.
Sylwia Miller
Sylwia MillerPsychoterapeutka, psycholog, prezeska MeWell
Certyfikowana psychoterapeutka pracująca w nurcie integratywnym. Autorka m.in. podcastów i artykułów psychoedukacyjnych. Specjalizuje się w relacjach oraz terapii par.
Justyna Morawska - Lenartowicz
Justyna Morawska - LenartowiczPsychoterapeutka, psycholog
W trakcie 4-letniego szkoły psychoterapii. Pracuje z osobami indywidualnymi oraz z parami w nurcie poznawczo – behawioralnym.
Małgorzata Kaczmarek
Małgorzata KaczmarekPsychoterapeutka, psycholog
Certyfikowana psychoterapeutka poznawczo – behawioralna. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych.
Anna Skobiej
Anna SkobiejPsychoterapeutka, psycholog
Psycholog, specjalistka terapii uzależnień i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Prowadzi terapię par i małżeństw oraz terapię indywidualną.