Terapia psychologiczna perfekcjonizmu

Czym jest perfekcjonizm?

Perfekcjonizm nieustanne dążenie do tego, by wykonywane przez nas żądani były idealne. Jednocześnie to swojego rodzaju uzależnienie samooceny od zdeterminowanej pogoni za osobiście narzuconymi standardami w przynajmniej jednej domenie życia, pomimo negatywnych konsekwencji.

Najczęstsze objawy perfekcjonizmu

Głównym objawem perfekcjonizmu jest nieustanna potrzeba, by wykonane przez Pacjenta czynności były zrobione jak najlepiej. Często towarzyszy temu poczucie winy, myśli katastroficzne, wzrost lęku, zaniżoną samoocena, a w dalekosiężnych efektach nawet wycofanie się z relacji społecznych czy niepodejmowanie nowych zadań.

Terapia psychologiczna radzenia sobie z perfekcjonizmem

Z perfekcjonizmem można skutecznie pracować definiując czym jest, w jakich zachowaniach czy myślach się objawia, a potem pracować nad tym, by te myśli i zachowania zmienić. W zależności od przyczyny perfekcjonizmu pracuje się nad nim podczas terapii psychologicznej (kiedy pojawia się np. z uwagi na nieleczone ADHD) lub podczas psychoterapii jeżeli wynika z nieprzepracowanych wydarzeń z przeszłości.

Praca nad perfekcjonizmem w Poradni psychoterapeutycznej MeWell

W Poradni MeWell na warszawskim Żoliborzu artystycznym przyjmują specjaliści – psychologowie i psychoterapeuci, którzy pracują z perfekcjonizmem i wiedzą jak pracować nad samooceną oraz samym perfekcjonizmem, tak aby jego objawy nie stanowiły przeszkody w codziennym funkcjonowaniu.

Nasi psychologowie i psychoterapeuci pracujący z perfekcjonizmem

Anna Niziołek
Anna NiziołekPsychoterapeuta rodzinny, psycholog
Pracuje w nurcie systemowym. Prowadzi terapię par i małżeństw, terapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 14 r.ż.
Paulina Pietrzak
Paulina PietrzakPsycholog
Prowadzi diagnostykę psychologiczną dorosłych, konsultacje psychologiczne specjalizując się w ADHD.
Sylwia Miller
Sylwia MillerPsychoterapeutka, psycholog, prezeska MeWell
Certyfikowana psychoterapeutka pracująca w nurcie integratywnym. Autorka m.in. podcastów i artykułów psychoedukacyjnych. Specjalizuje się w relacjach oraz terapii par.
Justyna Morawska - Lenartowicz
Justyna Morawska - LenartowiczPsychoterapeutka, psycholog
W trakcie 4-letniego szkoły psychoterapii. Pracuje z osobami indywidualnymi oraz z parami w nurcie poznawczo – behawioralnym.
Małgorzata Kaczmarek
Małgorzata KaczmarekPsychoterapeutka, psycholog
Certyfikowana psychoterapeutka poznawczo – behawioralna. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych.
Anna Skobiej
Anna SkobiejPsychoterapeutka, psycholog
Psycholog, specjalistka terapii uzależnień i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Prowadzi terapię par i małżeństw oraz terapię indywidualną.
Katarzyna Stachowiak-Makulec
Katarzyna Stachowiak-MakulecPsychoterapeutka, psycholog
W pracy bliskie jest jej integrowanie różnych metod i nurtów teoretycznych. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz Analizę Więzi Prenatalnej dla kobiet w ciąży.
Renata Ćwierzeń
Renata ĆwierzeńPsycholog, psychoterapeutka
Pracuje w nurcie psychoterapii Gestalt. Na sesjach szczególną wagę przywiązuje do stworzenia atmosfery bezpieczeństwa i akceptacji. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 17 r.ż. oraz terapię par.