Terapia dla par i terapia małżeńska Warszawa | MeWell
 • Godziny otwarcia : Pon.- Pt. 9-19

MeWell Strefa Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

Terapia par i małżeństw

Terapia par i małżeństw

Terapia par i małżeństw2024-06-10T16:19:40+02:00

Jako para przeszliście już zapewne niejeden kryzys i niejeden konflikt postawił na szali Wasz związek. Jednak dotarliście do momentu, w którym czujecie się bezradni i utraciliście wiarę w to, że Wasz związek może się jeszcze odrodzić. Niezależnie od tego, czy jesteście małżeństwem z wieloletnim stażem, czy parą, która dopiero się dociera, warto skorzystać z terapii dla par.

Psychoterapia małżeńska i dla par Warszawa

Kryzys między Wami narastał latami i tlą się w Was tłumione emocje? A może nie potraficie skonfrontować się z własnymi problemami i uciekacie mentalnie od swojego partnera? Zatracacie się w pracy, rozrywkach albo wikłacie się w romans? W zawalczeniu o Wasz związek może pomóc Wam psycholog małżeński czy terapeuta dla par.

Poradnia małżeńska – pomoc na każdym etapie związku

Psychoterapia małżeńska lub dla par może okazać się bardzo pomocna. Może być dobrym rozwiązaniem w momencie kryzysu w relacji. Na każdym etapie związku mogą wystąpić różne konflikty, problemy czy nieporozumienia. Jeśli ich intensywność narasta, warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnego wsparcia, jakim jest psychoterapia dla par. Polega ona na rozmowach, w których uczestniczą partnerzy oraz terapeuta par.

Kiedy warto zgłosić się do terapeuty dla par lub terapeuty małżeńskiego?

Poradnia małżeńska i prowadzone w niej terapie mają wysoką skuteczność w ratowaniu związków, które przechodzą kryzys. Warto rozważyć terapię par lub małżeństw w sytuacjach, gdy:

 • zmiana życiowa stała się przyczyną narastających konfliktów w Waszym związku (narodziny dziecka, zmiana pracy, przeprowadzka do innego miasta)
 • jedno z partnerów zdradziło
 • straciliście umiejętność komunikacji, oddalacie się od siebie lub nie ufacie sobie
 • nie układa Wam się w życiu seksualnym
 • macie odmienne poglądy na życie lub wyznajecie różne wartości

Terapia dla par lub terapia dla małżeństw – na czym polega?

Podstawowym warunkiem rozpoczęcia terapii dla par lub terapii małżeńskiej jest wola i chęć obu partnerów do pracy nad relacją.

Na pierwszej konsultacji terapeuta dla par (terapeuta małżeński) ustali, czy obie strony mają dostateczną motywację do działania i podjęcia zmian w związku. Następnie, podczas pierwszych spotkań, psycholog dla par zdiagnozuje problem, który wystąpił w związku i razem z parą lub małżeństwem określi wspólny cel pracy.

Dlaczego warto pójść na terapię dla par lub terapię małżeńską?

Terapia par lub terapia dla małżeństw prowadzona przez doświadczonego terapeutę dla par może pomóc Wam przezwyciężyć kryzys. Niesie ze sobą wiele dodatkowych korzyści:

 • nauczycie się na nowo komunikować ze sobą
 • poczujecie się wysłuchani
 • stworzycie wspólną przestrzeń do wyrażania własnych emocji i potrzeb
 • na nowo zbudujecie więź, dzięki której odbudujecie swój związek
 • podejmiecie wspólną decyzję o rozstaniu (jeśli w drodze terapii par przekonacie się, że to najlepsze rozwiązanie dla Was obojga)

Terapia dla par lub terapia małżeńska w Poradni Psychoterapii MeWell – Warszawa, Żoliborz

Psychoterapeuci z Poradni MeWell w Warszawie mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii par. Pomagają zarówno małżeństwom, jak i nieformalnym związkom w skutecznym przechodzeniu przez kryzys i odbudowaniu więzi między nimi.

Terapia dla par i terapia małżeńska mogą odbywać się zarówno stacjonarnie w naszej poradni psychologicznej MeWell na warszawskim Żoliborzu, jak i poprzez sesje online.

Nasi terapeuci dla par i terapeuci małżeńscy

Sylwia Miller
Sylwia MillerPsychoterapeutka, psycholog, prezeska MeWell
Certyfikowana psychoterapeutka pracująca w nurcie integratywnym. Autorka m.in. podcastów i artykułów psychoedukacyjnych. Specjalizuje się w relacjach oraz terapii par.
Anna Niziołek
Anna NiziołekPsychoterapeuta rodzinny, psycholog
Pracuje w nurcie systemowym. Prowadzi terapię par i małżeństw, terapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 14 r.ż.
Renata Ćwierzeń
Renata ĆwierzeńPsychoterapeutka
Pracuje w nurcie psychoterapii Gestalt. Na sesjach szczególną wagę przywiązuje do stworzenia atmosfery bezpieczeństwa i akceptacji. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 17 r.ż. oraz terapię par.
Anna Skobiej
Anna SkobiejPsychoterapeutka, psycholog
Psycholog, specjalistka terapii uzależnień i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Prowadzi terapię par i małżeństw oraz terapię indywidualną.
Justyna Morawska - Lenartowicz
Justyna Morawska - LenartowiczPsychoterapeutka, psycholog
W trakcie 4-letniego szkoły psychoterapii. Pracuje z osobami indywidualnymi oraz z parami w nurcie poznawczo – behawioralnym.
Ewa Roszak
Ewa RoszakPsychoterapeutka, psycholog
Psycholog, psychoterapeutka pracująca w nurcie systemowym (w trakcie
certyfikacji). Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz par.
Joanna Danielak
Joanna DanielakPsycholog psychoterapeutka
Pracuje w nurcie integratywnym. Prowadzi terapie indywidualne osób dorosłych oraz młodzieży od 15 r.ż. oraz terapie par.
Pracuje także z rodzicami prowadząc konsultacje rodzicielskie.
Przyjmuje zarówno online, jak i stacjonarnie na Żoliborzu Artystycznym.

Agnieszka Dąbrowska
Agnieszka DąbrowskaPsycholog dziecięca, terapeutka TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach)
Prowadzi diagnozę psychologiczną dzieci i młodzieży, terapię w podejściu TSR oraz opartą na Otwartym Dialogu, konsultacje rodzinne i wychowawcze.

Chcesz wiedzieć więcej na temat związków? Przeczytaj nasz blog!

Przejdź do góry